4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Nerelere Bağış Yapabilirsiniz?

Bugün 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü. Tabii birçoğumuz onları yalnızca bu özel günde hatırlamıyor. Çünkü onlar her yerdeler. Her gün işe giderken bir sokak köpeği tarafından durağa kadar bırakılmak şahane bir his. Peki ya koşuya çıktığınız parkın girişinde bekleyen o tombul sarı kedi?  Bugün de orada mı acaba? Kargaları da unutmamak gerek. Kedi mamalarını silip süpürmüşler.

Peki ya onlar? Her zaman sizin gibi insanlara denk gelmiyorlar. Veya soğuk havalarda herkes sizin gibi bahçesine minik bir kulübe koymaya yanaşmıyor.  Besleme alanlarında gönüllü ekipleri bekleyen binlerce sahipsiz sokak hayvanından bahsetmiyoruz bile. Elimizin uzanamadığı yerlerde yardım bekleyen onlarca canlı var. Belki de o kadar uzakta değillerdir.  Derneklere, barınaklara yapacağınız minik bağışlarla siz de onların günlerini güzelleştirebilirsiniz. Hem kim tek başına otobüs beklemek ister ki? Dünya Sokak Hayvanları Günü kutlu olsun!

Angels Farm Sanctuary

Hayvan sever olup da Sibel Çakır’ı duymayan yok. Angels Farm Sanctuary, Türkiye’nin ilk ve tek Çiftlik Hayvanlarını Koruma, Barındırma ve Rehabilitasyon merkezi.
Kurban Bayramı’nda Rize’den Trabzon’a kadar yüzerek kaçan Ferdinand’ı hatırlıyorsunuzdur. Ne kaçıştı ama! Şu an o da Angels Farm Sanctuary’de güven dolu bir hayat yaşıyor.
Öncelik engelli, yaşlı veya bakıma muhtaç çiftlik hayvanların olsa da, hiçbir tür ayırt etmeksizin hepsine kucak açıyor Sibel Ablaları. Anlayacağınız, çiftlikte yok yok! Papağanlar, gelincikler, fareler. Aklınıza ne gelirse. Harika bir ortam. Tabii Sibel Hanım’ın yanında, gece gündüz demeden ona yardım eden ekip arkadaşlarını da unutmamak gerek. Eğer çiftliğe destek olmak isterseniz, mis kokulu el yapımı sabunlardan, ya da biblolardan satın alabilirsiniz. Ayrıca düzenli bağışçı olabilirsiniz ya da bir arkadaşınıza doğum günü kartı hediye edebilirsiniz. Böylece yalnızca hayvanlara değil, emektar çalışanlara da destek olmuş olacaksınız.

Ferdinand’ı hatırlayanlar burada mı?

Yanınızda yem ve çiftliğin ihtiyaç duyduğu ürünlerden götürerek, çiftliği ziyaret etmeni de mümkün.

Sibel Çakır, 10 yıl boyunca gözü gibi baktığı ve 2019’da vefat eden felçli kedisi Üzüm ile.
Haytap

Hayvan Hakları Federasyonu veya bildiğimiz adıyla HAYTAP, bir sivil toplum örgütü. Hayvanlarla ilgili her haberde, iyi ve kötü olayda, hayvan haklarının savunulması gereken her an sahadalar. Çeşitli derneklerin bir araya gelmesiyle oluşan federasyona maddi destekte bulunmak isterseniz, her yıl özel olarak basılan Haytap takvimlerinden alabilirsiniz. Bağışçı olabilirsiniz, veya Haytap Shop üzerinden Dostluk Kumbarası’na mama bağışında bulunabilirsiniz. Unutmayın, kumbara ne kadar hızlı dolarsa, mamaların bakımevlerine ulaşması da o kadar hızlı oluyor.

Haytap 2021 Takvimi
Çak Bi Pati Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği

2016 yılında kurulan Çak Bi Pati Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, her geçen gün büyüyerek yoluna devam ediyor. Sahipsiz hayvanlarının tedavi, barınma, kısırlaştırma ve yuvalandırma gibi ihtiyaçları için çalışan bu derneğe destek olmak isterseniz, bağışçı olmanın yanı sıra, dernek yararına satılan hediyelik eşyalardan almanız da mümkün.

Dünya Sokak Hayvanları Günü adına, Çak Bi Pati!

Ayrıca hayvanları yuvalandırdıktan sonra takibini de yapıyor bu güzel dernek. Öyle aldım, yapamadım, alışamadım, sokağa atacağım demek yok.

Ormanamama.com

Ormana Mama, adından da anlaşılacağı üzere, bir e-ticaret sitesi. Site üzerinden ormanlara terk edilmiş ve hayatta kalması imkansız dostlarımıza mama gönderebiliyorsunuz. Burada da kumbara sistemi geçerli. Ayrıca site üzerinden mamaların hangi kumbaralara gittiğinin takibini de yapabiliyorsunuz. Üstelik kargo ücreti de ödemeyeceksiniz.

Ormanamama.com ile kimsesiz hayvanlara mama gönderebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap