Yaza hazır mısınız? Metabolizma hızlandırıcı çay tarifi

Bitki çayı zayıflatır mı?

Yaz mevsimi yaklaşırken form tutmak isteyenler, kıştan kalma fazla kilolarından kurtulmak isteyenler birçok yönteme başvururken bunlara ek olarak bitki çayı tavsiye edebiliriz. Bitki çayı ile zayıflamak ne kadar doğru ne kadar yanlış diye soranlar elbette ki vardır. Bitki çayı  ile zayıflarken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları vurgulamamız gerekir. Aktarlarda, marketlerde bitkilerden elde edilen birçok çayı bulmak mümkündür. Kuşburnu çayı, ıhlamur çayı nane limon çayı, ısırgan otu çayı ve daha birçok çaya ulaşmak günümüzde oldukça kolaydır.

Metabolizmayı hızlandırıcı çaylar

Fakat tabii bir de zayıflamaya yada hazımsızlığı gidermeye yardımcı olan çaylar vardır. Özellikle kabızlık, hazımsızlık metabolizmanın yavaşlamasına ve mide karın bölgelerinin şişmesine sebep olur. Bu şişkinlik kişiye hem rahatsızlık verir hem de kilo almasına sebep olur. Tüm bunlar metabolizmanın yavaş çalışmasından dolayı oluşur. Metabolizmayı hızlandırmak için çeşitli yollar denenebilir. Bazı bitki kaynaklı çaylar da metabolizmanın hızlanmasına, kabızlığın giderilmesine, mide ve karın şişkinliklerinin inmesine yardımcı olur. Tüm bunlar sayesinde de kilo vermek ve zayıflamak oldukça kolaylaşır.

Gerek aktarlardan gerekse bazı firmalar tarafından kilo vermemize yarayacağına inandığımız, güvendiğimiz karışımları satın almaktayız. Ancak bu karışımlarda yer alan bilmediğimiz bitkiler ve kimyasal maddeler kilo vermemizi sağlarken, diğer taraftan bizim sağlığımızı risk altına alabilmektedir. İşte bu yüzden kilo vermek isteyen kişiler ilk önce doğal yollarla zayıflamaya çalışmalılar daha sonra eğer başarılı olamıyorlarsa bir diyetisyene başvurarak profesyonel bir destek almalıdırlar.

Metabolizmayı hızlandıran bitki çayı tarifi

Kilo vermek isteyen ancak başaramayanlar veya formunu korumak isteyenler için metabolizmalarını hızlandıracak çok basit ve çok kolay bir bitki çayı tarifini sizlerle paylaşıyoruz. İşte malzemeler :

1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 kahve kaşığı bal
1 su bardağı sıcak su
2 adet karanfil

Yapılışı:

İlk önce boş bardağımıza karanfili koyarız.
Üzerine bir miktar sıcak suyu dökeriz.
Ayrı bir kapta elma sirkesini balın üzerine dökerek karıştırırız.
Karıştırma işlemi bittikten sonra karanfili koyduğumuz bardağın içine elma sirkesi-bal karışımı dökerek bir kaşık yardımıyla karıştırırız.
Daha sonra bir bardak ile üzerini kapatırız ki az bir şey demlenmesi gerekmektedir.
Az bir şey bekledikten sonra ılık bir şekilde içiniz.

Metabolizmayı hızlandıran bitki çayı ne zaman içmeliyim?

Sabah kalktığımızda kahvaltıdan 20-30 dakika önce içmeliyiz ki metabolizmamız hızlansın ve kilo vermemize ya da formda kalmamıza yardımcı olsun. Bu şifalı çayın aç karnına içilmesi oldukça önemlidir. Çünkü aç karnına içilirse bağırsaklara daha çabuk etki eder ve metabolizmanın hızlanmasına yardım eder. Bu nedenle kahvaltıdan en az 30 dakika kadar önce metabolizmayı hızlandırıcı çayı içmelisiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap