Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Son yıllarda dudak dolgusu popülaritesi artmıştır. Dudak dolgusu, dudaklarınıza hacim kazandırabilir, dudak bölgesinde ve çevresinde çizgi ve kırışıklıkları doldurabilir ve dudakların daha simetrik veya dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Dudak Dolgusu Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hekimin Deneyimli Olduğundan Emin Olun

Fotoğraflardan önce ve sonra görmek isteyin ve onlarla iletişime geçmeden önce web sitelerindeki incelemelere baktığınızdan emin olun.

dudak dolgusu

Kliniğin Hangi Dolgu Ürününü Kullandığını Öğrenin

Bazı ürünler dudaklarda diğerlerine göre daha iyi etki gösterir ve bazıları topaklanma gibi yan etkilere daha yatkındır. Başka bir yerde dolgu yaptıran ve neyin enjekte edildiğini bilmeyen pek çok insan görüyoruz. Uygulayıcıya hangi dolguyu kullandıklarını sormaktan asla korkmayın ve ayrıca önünüzdeki kutuyu açmalarını izleyin.

Gerçekçi Beklentileriniz Olsun

Doğal bir sonuç için dudaklarınızdaki dolgu maddesinin normal başlangıç hacmi 0,5-1 ml’dir. Bu yine de ince bir hacim verecektir. İnce dudaklarınız varsa Kylie Jenner’a benzeyen klinikten çıkmayı bekliyorsanız, bu birkaç ay içinde birkaç ayrı tedavi sürecı olacaktır. İyi bir pratisyen, tedavinin beklentilerinizi karşıladığından emin olmak için bunu size açıklamalıdır.

Estetisyenin Tıbbi Bir Profesyonel Olduğundan Emin Olun

Doktor, diş hekimi veya hemşire olduklarından emin olun. Dolgu yapan birçok güzellik uzmanı olmasına rağmen, tedaviden herhangi bir komplikasyon yaşarsanız, yeterli tavsiye ve tedavi sunamayacak kadar anatomi ve fizyolojide yeterli tıbbi geçmişe sahip değillerdir.

Küçük Başlayın ve İnşa Edin

Hastalara her zaman küçük başlamalarını ve ilk tedavide maksimum 1 ml almalarını tavsiye edilir. Bu size ne kadar hacimden hoşlandığınız ve hangi şekle ulaşacağınız konusunda bir fikir verecektir. Diğer bir seçenek de, dudağa 24 saate kadar geçici olarak dolgunlaştıran steril bir salin enjekte etmeyi içeren dudak tedavisidir. Bu, birine dudaklarının daha dolgun görüneceği konusunda fikir vermek için idealdir.

Soru sormaktan veya uygulayıcınıza gördüğünüz ve beğenmediğiniz dudakların fotoğraflarını göstermekten korkmayın. Bu, uygulayıcınıza hangi sonuçları elde etmek istediğiniz konusunda iyi bir fikir verecektir ve bunun mümkün olup olmadığı ve ne kadar dolguya ihtiyaç duyulacağı konusunda tavsiyede bulunabileceklerdir.

Hangi Dudak Dolgusu En İyi Sonucu Verir?

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç dudak dolgusu var. Juvederm ve Restylane gibi birçok dermal dolgu maddesi hyaluronik asitten (HA) yapılır. HA ciltte doğal olarak oluşan ve yaşlandıkça azalan bir maddedir. HA’daki azalmanın sonucu, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünde artış ve hacim kaybıdır. HA dolgu maddeleri cilde enjekte edildiğinde hemen hacim kazandırır ve çizgileri ve kırışıklıkları doldurur. HA, tedavi edilen alanlara hacim kazandırmaya yardımcı olmak için su moleküllerine bağlanır.

HA’dan yapılan dermal dolgu maddelerini kullanmanın yararı kalıcı olmamalarıdır. Umarım yetenekli bir dudak dolgusu enjektörü ile çalışacak ve dudak enjeksiyonlarınızın sonuçlarını seveceksiniz! Dudak dolgunuzu sevmiyorsanız, HA dolgular, hyaluronidaz olarak bilinen FDA onaylı enjekte edilebilir bir enzimle çözülebilir. Enzim, dolgu maddesini çözmek için dermal dolgu ile tedavi edilen alana enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Kullanılan dudak dolgusuna bağlı olarak dudak dolgusu altı aydan bir yıla kadar sürebilir.

Dudak Dolgusu Tedavisi Nasıldır?

Dudak dolgusu enjeksiyonları güvenli ve minimal invaziv bir tedavidir. Tedavi odasına girdikten sonra tedaviler genellikle 30 dakika veya daha kısa sürer.

Dudak bölgesi, sinir uçları olan hassas bir bölgedir, bu nedenle bazıları giriş noktasında enjeksiyonu hissedebilir. Bununla birlikte, enjeksiyondan önce genellikle uyuşturucu krem ve buz kullanılır ve lidokain, dermal dolgu maddesiyle karıştırılır. Sonuç olarak, çoğu dudak dolgusu tedavisi sırasında çok az rahatsızlık bildirir veya hiç rahatsız etmez.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap