göbek yağları nasıl erir

Göbek yağları nasıl erir? Göbek yağlarını eritmek kolay mıdır? Göbek yağlarını eritmenin yöntemleri nelerdir?

Göbek yağı eritmek birçok kişi için oldukça zordur. Göbekte zamanla oluşan yağlar, kurtulması zor yağlardandır. Yediklerimize dikkat ederek, spor yaparak aslında göbek yağlarını eritmenin zor olmadığını ve kolayca göbek yağlarından kurtulabileceğinizi fark edeceksiniz.

Göbek yağlarını eritmek için altın öneriler!

Fazla kilolardan birçok kişi rahatsız olur. Özellikle göbek yada basenlerdeki fazla kilolar bayanları rahatsız eder. Günümüzde göbekteki yağlarından erkeklerde rahatsız olmaktadır. Bel ve göbekte bulunan yağlar aynı zamanda kilo vermesi zor olan yağlardır. Fazla kiloların, vücutta biriken yağların sağlığa da olumsuz etkileri bulunmaktadır. Sadece güzel görünen bir vücuda kavuşmak için değil, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için de fazla kiloların yada vücuttaki yağların atılması gerekiyor. Vücuttaki fazla yağlar kalp hastalıkları, felç geçirme riski, şeker hastalığı, prostat ve meme kanserlerine yakalanma riskini de arttırabilir. Yediklerimize dikkat ederek ve spor yaparak göbek yağlarını eritmek mümkündür.

Protein ağırlıklı beslenin

Protein

Göbek Yağı Eritmek Göbek yağlarını eritmek beslenme şeklinin düzenlenmesiyle doğru orantılıdır. Karbonhidrat yoğunluğu yüksek besinler yerine protein ağırlığı yüksek besinler tercih edilmelidir. Protein ağırlıklı beslenmek kolayca kilo vermeye de yardım eder. Ayrıca uzun süre tok tutucu özelliği vardır. Protein kaynağı olan özellikle yumurta, balık ve süt ürünlerini sık sık tüketmelisiniz. Böylece uzun süre tok kalacaksınız ve daha fazla yemek yemek istemeyeceksiniz. Bu sayede hem kilo vermeniz hızlanacak hemde göbek yağlarının erimesi için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Tabii sadece bir gün bu şekilde beslenmek değil, genel olarak beslenme düzeninizi bu şekilde ayarlamalısınız.

Lif açısından zengin besinleri tercih edin

beslenme

Göbek yağlarından kurtulmak için biraz önce belirttiğimiz gibi protein ağırlıklı beslenmenin yanında lif açısından zengin besinler de tercih edilmelidir. Özellikle sebzelerin lif ağırlıkları yüksektir. Mevsimine göre sebzeleri mutlaka tüketin. Yazın gelmesiyle birlikte şu sıralar taze fasulye, patlıcan, biber, kabak, semizotu gibi sebzeleri bol bol tüketebilirsiniz.

Az ama sık yeyin!

Sağlıklı beslenem

Birçok diyette az ama sık sık yemek kilo vermeyi hızlandırmaya yardım eder. Öğünlerde fazla yemek yemektense öğün aralarında az az, kilo aldırmayan yiyeceklerden atıştırmak göbek yağlarının erimesine fayda sağlar. Gün içinde iştahınızı frenlemek için öğün aralarında kalorisi az ve tok tutan yiyeceklerden tüketin. Leblebi, badem gibi kuru yemişler yada elma, armut gibi meyvelerden gün içinden tüketebilirsiniz. Bu şekilde fazla yemek yemeden göbek yağlarını eritebilirsiniz.

Bol bol su için

Su tüketimi
Su tüketimi

Öğün aralarında su içmenin de tok tutucu ve ödem atıcı özelliği vardır. Yemek sırasında karnınızı doldurmak için yemek yemek yerine su içmeyi tercih edin.

Şeker yemeyi bırakın

Şekerin zararları
Şekerin zararları

Kilo almamak ve özellikle göbek yağlarının oluşmaması için şeker yemekten mutlaka uzak durmalısınız. Çayınıza şeker atmadan şekersiz için, şekerli içeceklerden, meyve suyu yada gazlı içeceklerden uzak durun. Pasta, kek yada tatlılardan yemeyin. Özellikle meyvelerden alınan doğal şeker dışında vücuda ekstra alınması göbek yağı oluşumunu sağlar. Fazla şeker vücutta birikerek kilo oluşturur. Ayrıca fazla şeker tüketimiyle alınan kilolar sağlığın bozulmasına ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına da sebep olur.

Mutlaka spor yapın

Spor hayatımızda her zaman olmalıdır. Spor bizi zinde tutar, hastalıklardan ve kilo almaktan korur. Göbek eritmek ve göbek yağlarından kurtulmak için de spor yapmak gereklidir. Kaslarınızı çalıştırmak ve verdiğiniz kiloları almamak için yürüyüş, koşu yada farklı sporları, farklı spor hareketlerini deneyebilirsiniz. Özellikle mekik çekmek göbek çevresinde oluşan göbek yağlarını eritmeye büyük fayda sağlar. Tabii düzenli olarak spor yapmalısınız. Evinizde bile her gün belli bir saatte düzenli olarak mekik çekerek karın kaslarınızı güçlendirebilir ve göbek yağlarınızdan kurtulabilir, göbeğinizi eritebilirsiniz. Göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız yorulmadan, bıkmadan spor yapmalısınız.

Düzenli uyuyun!

Uyku hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Çok uyumaktansa verimli ve düzenli uyumak bizi sağlıklı tutar. Gün boyu belli bir tempoyla çalışmak herkesi yorar. Düzenli bir uyku günün yorgunluğunu alır. Yapılan araştırmalara göre fazla uyumanın yada çok az uyumanın iç organları yorduğu ve yağlanmaya sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Günde 6 saatten az uyumamak ve 8 saatten de fazla uyumamak ideal uyku süresidir. Yine araştırmalara göre fazla uyuyan yada az uyuyan kişilerin yağlanmadan dolayı kilo aldığı gözlenmektedir. Göbek yağlarının oluşmaması yada göbek yağlarını eritmek için uyku düzeninize dikkat edin.

Salatalarınıza sirke eklemeyi unutmayın!

Sirke birçok hastalık için şifa kaynağıdır. Kilo vermeye ve kolay zayıflamaya da yardım eder. Tokluk hissini arttırır. Akşam yemeklerinde salata yaptığınızda üzerine biraz sirke gezdirin. Bu sayede tokluk hissiniz uzayacak ve kolay kolay acıkmayaca

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar